• domov
 • Kontaktujte nás
  +421 911 870 332
  Po - Pia: 7:00 - 16:00
 • Mein profil
 • ist leer
  0.00 €
POMOUT slovakia

Druhá generácia vesty Spitfire vytvorená na základe spätnej väzby od používateľov. Celkovým zjednodušením bolo dosiahnuté nižšej hmotnosti ako u pôvodného modelu. Vesty druhej generácie sú lacnejšie, pretože sú dodávané bez prednej platformy (chlopne) a s jednoduchými boky - výrobca predpokladá, že kupujúci si k veste rovno vyberie len také príslušenstvo, ktoré naozaj potrebuje. Ponuka kompatibilného príslušenstva je vskutku bohatá a umožňuje prispôsobenie nosiče pre širokú škálu užívateľov a aplikácií. Použitie moderných materiálov zaisťuje nízku hmotnosť pri zachovaní dobrej mechanickej odolnosti.

Nosič sa skladá z prednej a zadné vrecká na plát s ramennými popruhmi a elastických bokov. Vrecká na pláty sú uzavreté chlopní so suchým zipsom. Veľkosť vesty, resp. vreciek zodpovedá veľkosti balistického plátu (štandardu SAPI). Vnútorná strana vreciek je tvorená elastickým softshellovým materiálom. Dvojica pruhov mäkkého flaušu umožňuje pripevnenie samostatne predávaného polstrovanie pre zvýšenie komfortu nosenia.

Čelnú stranu predného vrecka pre plát je v rámci opisu možno rozdeliť na dve polovice. Celú spodnú polovicu tvoria suchý zips, ktorý slúži na "zapnutie" bokov vesty a fixáciu pripojené predné platformy (chlopne) alebo chest Rigu. K suchému zipsu je možné uchytiť aj kompatibilný velcro sumky - v tom prípade sa boky vesty "zapínajú" cez ne. Po oboch stranách sucháče sú tri otvory umožňujúce pripojenie prídavných panelov s vreckom na rádiostanicu alebo modulárny väzbou.

V hornej časti sa nachádza laserom vyrezávaná väzba štandardu PALS / MOLLE kombinovaná s panelom suchého zipsu pre velcro nášivky. Ďalej plochá kapsička 15 x 11 cm uzatvárané zipsom a dva prievlaky k uchyteniu PTT tlačidla rádiostanice. Po stranách nájdenú dve pútka so suchým zipsom pre zaistenie hadice hydratačného systému alebo antény rádiostanice a dvojicu odnímateľných samičích praciek FASTEX na pripojenie kompatibilných popredných platforiem alebo chest Rigu. Okrem príslušenstva Direct Action je možné pripevniť aj produkty značiek Mayflower, Velocity Systems a i., Ktoré zdieľajú rovnakú rozteč praciek (cca 19 cm).

Ramenné popruhy sú prišité na prednom vrecku na plát. Sú dĺžkovo nastaviteľné pomocou suchého zipsu a je možné ich doplniť o polstrovanie. Na popruhoch sú laserom vyrezané otvory, elastické prievleky a dvojica pútok na prevlečenie káblov alebo hadice.

Na zadnom vrecku pre plát sa nachádzajú dva široké pruhy suchého zipsu. Horný je určený pre nášivky a kombinovaný s jedným radom modulárny väzby, spodný slúži na reguláciu obvodu vesty. Pri hornom okraji vesty je madlo pre núdzové odtiahnutie, po stranách pútka so suchým zipsom a légou kryté zipsové rozhrannie štandardu Crye Precision AVS pre pripevnenie chrbtových panelov / batôžkov.

Boky vesty sú jednoduché a slúžia len na fixáciu vesty na tele užívateľa. Vďaka použitiu elastickej gumy nosič dobre padne a neobmedzuje v pohybe.

Vesta Spitfire MK II ponúka:

 • Modulárny väzba štandardu PALS / MOLLE
 • Velcro panely vpredu aj vzadu
 • Veľké množstvo doplnkového príslušenstva vr. popredných platforiem, bokov, chrbtových panelov
 • Možnosť dokúpenia systému rýchleho odhodu
 • Špecifikácia:
 • Hmotnosť: 430 g (veľ. M)
 • Materiál: 500D Cordura nylon, laminát, softshell

VeľkosťMLXL
Veľ. hrudníka120130140
Výška - cm34,338,143,3
Šírka - cm26,726,728,2


 

 
Diese Seite benutzt Cookies, damit wir Dienstleistungen erbringen. Durch die Nutzung unserer Dienstleistungen erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Mehr Informationen finden Sie hier.